Yeni bir ofise taşınacaksınız ya da mevcut ofisinizde yenilikler yapmak istiyorsanız, ofis ortamı oluştururken mutlaka profesyonel bir ekip ile çalışmalısınız.

İş hayatında müşterilerin ilgisini çekmek ve onlarla olumlu bir iletişim kurabilmek çok önemlidir. Bunun için mevcut ofisinizde tadilat yaparak güzel bir ortam yaratabilirsiniz. Genellikle hizmet sektöründe müşterilerle olan iletişimi olumlu ve olumsuz yönde etkileyebilecek pek çok faktör bulunmaktadır. Bunlardan birisi de müşterilerle iş yeri sahibinin görüştüğü ortamdır. Ofis tadilatına başlamadan önce hizmet verdiğiniz sektöre uygun ofis modellerini inceleyebilirsiniz.

Ticari işletmeler için önemi her geçen yıl biraz daha artan görsellik, ofis ortamında doğru tasarımın kullanılması halinde firmanın ticari başarısını doğrudan etkilemektedir. İş yerlerinin nasıl göründüğü müşterilerin firmaya dair izlenimlerini belirlediğinden, ofisinin tasarımı için mimarlık firması ile anlaşan işletme sahiplerinin sayısı da artıyor.

Firmanın en önemli reklam silahı olan ofis dekorasyonu gerek marka değerinin belirlenmesinde gerekse satışa sunulan ürün ve hizmetlere dair düşüncelerin şekillenmesinde son derece etkili.

Günlük yaşamda pek çok insan görselliğin gerek insan ilişkilerinde gerekse satın almaya dair karar alma sürecinde fazla etkili olmadığını söylese de, gerçek bahsedilenlerin tam aksidir. Bilinçaltına doğrudan etki eden çevresel unsurlar, çoğu insanın bilinçli bir biçimde farkında dahi olmadan satın almaya dair kararlarında etkili olmaktadır. Bu sebeple ticari işletmelerin müşterilerini şık, rahat ve ferah bir ortamda ağırlaması gerekmektedir.

Her gün en az 8 saatimizi geçirdiğimiz ofislerin, insanların ruh hali, motivasyonu ve verimliliği üzerinde de büyük etkisi var. Ofislerde ne kadar çok vakit geçirdiğimizi düşünecek olursak, bilinçli tasarlanmış, çalışanların rahatını düşünen bir dekorasyonun verimliliği olumlu yönde etkileyeceğini tahmin etmek zor olmaz.

Özellikle tüm gününü masa başında geçiren elemanlarınızın rahat etmesi çok önemlidir. İş yerinizde çalışanlara sağladığınız ortamın huzurlu olması kadar, sağladığınız teknik imkanların, iyi tasarlanmış, görsel olarak ruha huzur veren ve kullanım rahatlığı sağlayan dekorasyonun da önemi büyüktür.

Özellikle koltuğundan, masasından ya da kullandığı bilgisayar ve donanımdan memnun olmayan çalışanın verimli olmasını beklememek gerekir. Unutmayın; yeterli şartlar altında çalışmayan birisinin, istenilen verimi sağlaması da olanaksızdır.

Tasarım ve çevresel etmenler motivasyonumuzu büyük ölçüde etkilemektedir. Ofis dekorasyonu ile birlikte renklerde ruh halimizi ve zihinsel hızımızı da bir hayli etkilemekte. İş yerinde verimlilik artışı sağlamak için ofis tasarımının doğru yapılması gerekiyor. Unutmayın; iyi bir ofis, iyi bir psikolojiyi ve beraberinde iyi kararları da beraberinde getirir. Bu doğrultuda ofisinizin doğru şekilde dizayn edilmesi ve içinizi açacak öğelere sahip olması gerekmektedir. Tüm objeler birbiriyle uyumlu olmalı ve gözü yoracak fazlalıklar ayak altında olmamalıdır.

Ofis tadilatında olmazsa olmaz zemin kaplamadır. Ofisinizin tarzına uygun şekilde zemin kaplaması tercih ederseniz, ofisinizin dekorunda bütünlük sağlamış olursunuz. Günümüzün en moda seçeneklerinden bir tanesi laminant parke modelleridir. Bu parke modelleri arasından, ofis mobilyanıza uygun olan renk seçeneğini seçerek, doğru uyumu yakalayabilirsiniz.

Ofis tadilatı tamamlandıktan sonra en önemli unsur ise ofis dekorasyonunda kullanılacak bitkilerdir. Ofis tasarımında bitkiler özellikle kapalı ortamlarda oksijen kalitesini yükseltmek ve estetik bir güzellik sağlamak açısından gereklidir. Bitkiler ofis dekorasyonu için çok yönlü dekorasyon araçlarından olup dekoru arttırmak için konseptinize uygun olarak hemen hemen her tarz çiçek kullanabilirsiniz. Masanızda kaktüs vb. daha küçük bitkileri de tercih edebilirsiniz. Toplantı odalarında veya koridorlarda büyük bitkiler de kullanılabilir. Ofisinizde yatıştırıcı bir görünüm, sıcak bir atmosfer ve ofis alanınıza ferahlatıcı bir ambiyans oluşturmak istiyorsanız ofisinizde bitki bulundurmayı ihmal etmeyin.

Ofisler “Aydınlık” olmalıdır!
Kaliteli ve iyi kombinlenmiş bir ofis aydınlatması fonksiyonelliğinin yanı sıra, firmanızın görsel olarak temsili demektir. Ofis aydınlatması, ofisinize gelen müşteriler ve ziyaretçilerinizin ruh hallerini doğrudan etkileyen bir husustur. Özellikle son dönemlerde çıkan yeni ampul teknolojileri ile hem kullanışlı, hem de tasarruflu aydınlatma seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ofis ortamları loş değil aydınlık olmak zorundadır.

Aydınlatma tasarımının temel görevi size kendinizi iyi hissettirmektir. Yapılan bilimsel araştırmalar ile daha iyi planlanmış aydınlatma tasarımının eğitim kurumlarında öğrenme süreçlerine, ofislerde verimliliğe, hastanelerde iyileşme sürelerine pozitif etkileri olduğu ispatlanmıştır.

Ofis mobilyası nasıl olmalıdır?
Ofis tadilatına karar verildikten sonra ofis mobilyası seçimi yapılmalıdır. Ofisinizin tarzı, yaptığınız iş ve kişisel tarzınız, ofisinizin dekorasyonunu doğrudan etkileyen faktörlerdir. Mekanınızın genişliğine göre mobilya seçiminde bulunmak, kullanışlı bir ofisin altın kuralları arasında yer almaktadır. Konforlu bir ofis mobilyası sayesinde yoğun iş stresini hafifletebilirsiniz. Sağlam ve kullanışlı seçilen mobilyalar, çalışanların üretkenliğini arttırmaktadır.

Ofis mobilyası seçerken nelere dikkat edilmelidir?
Ofis mobilyası almadan önce çok iyi araştırma yapmalısınız, ofis mobilyaları daha sağlam mobilyalardan üretilmelidir.

İlk başta mobilyalarınızı mekanın genişliğine uygun büyüklükte tercih etmeniz önemlidir.

Dekorasyonda ofis mobilyaları seçerken günümüzün modern şartlarına uygunluk kadar ofis ortamının çalışma koşullarına elverişli olması da dikkat etmek gerekmektedir.

Ofis dekorasyonunda masa, sandalye ve misafirlerinizi ağırlamak için şık bir koltuk takımı ile sehpa seçimi yapmanız yeterli olacaktır.  

Ofis ortamı için seçeceğiniz mobilyalarda öncelikle mobilyaları kullanacağınız ortamla renk uyumu yaratmanız gerekir.

Ofis mobilyaları seçerken açık renklerden kaçınmanızı öneririz. Açık renk mobilyaların çabuk kirlenme özelliğini aklınızda bulundurmalısınız.

Ofise resmi bir hava katmak istiyorsanız ofisler için hazırlanmış özel deri mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Sık sık mobilya değişimi yapmayı düşünmüyorsanız ofis mobilyalarınızı dayanıklı ve kaliteli modeller arasından seçerek uzun yıllar planlamayı da düşünmelisiniz.

Ofis ortamlarında gün aşırı temizlik yapma fırsatı olmayabilir. Bu aşamada temizlik açısından kolay modellere yönelmenizde de fayda var. Sürekli kirlenen ve aşırı leke toplayan mobilyalar sizin için uygun olmayacaktır.

Hem çalışanlarınızın, hem de iş ortamınızın verimliliğini artırmak istiyorsanız şık modeller arasından tercihler yapabilirsiniz.

Ofis dekorasyonu için bilhassa kahverengi, siyah ve beyaz tonları en çok tercih edilen renklerdir. Ancak siz ofisinizde daha rahat, renkli ve şık bir görünüm oluşturmak istiyorsanız renkli sandalyelerle bu amacınıza ulaşabilirsiniz.

Farklı renk seçeneklerine sahip rahat ve kullanışlı sandalye modelleri ile ofisinizi renkli ve canlı bir çalışma ortamı haline dönüştürebilirsiniz.

 

 

 

 

konya asma tavan,konya alçıçı,konya boyacı,konya boya dekorasyon,konya tadilat,
cihanbeyli boyacı,cihanbeyli tadilat,cihanbeyli asma tavan,kulu asma tavan,kulu boyacı,yunak boyacı,sülüklü boyacı;yalıtım,boya,mantolama,konya boya
 firmaları,konya ithal duvar kağıdı,konya
,mantolama,çatı aktarma,laminat parke,
konya çatı aktarma,konya ithal duvar kağıt,
taşyünü mantolama,konya ısı yalıtım 
firmaları,konya boya firmaları,konya
 mantolama firmaları,ısıyalitimmalzemeleri
,ısı yalıtım malzemeleri,,poliüretan köpük
,sprey köpük,izobir,çati,membran,çatiaktarma,konyada
 ısı yalıtım fiyatları,konya da ısı yalıtım m2 fiyatları
,ısı yalıtım fiyatlarıısı yalıtım sıvası,ısıyalitimsivasi
,mantosür ısı yalıtım sıvası,Konyada ısı yalıtımı,
ısı yalıtımı,ısı yalıtım,konyada ısı yalıtımı,KONYA BOYA,
boya,ISI,YALITIM,KONYA,Konyada ısı yalıtımı,Dış cephe ısı yalıtımı Konya
 firmaları,Konya BOYA MANTOLAMA,KONYA - MERAM,konya
 mantolama,konya yalıtım,konya izolasyon,konya söve,konya da ısı yalıtımı,
konya boya,ısı yalıtım konya,konya,Konya Boyacısı,konyada boya,konyada Isı Yalıtım,
 mantolama,alçı,kartonpiyer,konya yalıtımkonya boya,ısı yalıtım konya,konya,ısı yalıtım konya,
konya,konya da boyacı,boya,badana,ısı yalıtım,konya ısı yalıtım,konya yalıtım, 
konya mantolama, konya inşaat, inşaat malzemesi, konya boya uygulama, konya yapı malzemeleri,
 taş yünü, asma tavan, kartonpiyer, taş kaplamalı duvar ve yürüyüş yolları, avlu
 duvarı, şömine, bahçe dizaynı, laminant parke,
 taban silimi, dekorasyon işleri,konyada boya
 badana,konya boya,konya ısı yalıtım,konya alçı
 sıva,alçı sıva,kartonpiyer,konya dekorasyonKONYA
 BOYA SATICILARI, KONYA BOYA BAYİLERİ, KONYA İNŞAAT
 SEKTÖRÜ, KONYA BOYA FİRMALARI, KONYA BOYA SATIŞ
 FİRMALARI, KONYA İNŞAAT BOYALARI SATIŞ FİRMALARI, 
KONYA İNŞAAT BOYA UYGULAMALARI, KONYA POLİSAN BAYİLERİ
, KONYA BOYA SATIŞ VE UYGULAMA BAYİLERİ, KONYA BOYA SATIŞ
UYGULAMA FİRMALARI, KONYA BOYA VERNİK CİLA YAĞLI BOYA SATICILARI
, BOYA SATICILARI KONYA BAYİLERİ, BOYA FİRMALARI KONYA, İÇ VE DIŞ
 CEPHE KONYA BOYA SATIŞ VE UYGULAMA BAYİLERİ, BOYA UYGULAMA KONYA 
, BOYA SATIŞ FİRMALARI KONYA , BOYA SATIŞ VE UYGULAMA BAYİLERİ KONYA, 
KONYA BOYA SATIŞ VE UYGULAMA FİRMALARI BAYİLERİ, KONYA BOYA TİCARET V
 UYGULAMALARI. Konya ilindeki boya firmaları, boya şirketleri, boya fabrikaları,
 boya, badana, sıva, boyacı, boya fiyatı Konya.konya boya satış insaat,
boya firmaları boyakonya boya konya Konya Boya, İç Cephe Boya ve Astarları,
 Ahşap ve Metal Boya ve Astarları, Dış Cephe Boya / Kaplama ve Astarları Konya,
 BOYA VE İZOLASYON satan/üreten firmalar
,Konya İnşaat Boyaları (Firmaları) Bayileri ve Konya İnşaat Malzemeleri Satıcıları konya boya satıcıları,
 konya boya bayileri, konya boya inşaat firmaları, konya boya ve inşaat boyaları satış ve uygulama bayileri firmaları,
 konya boya satıcıları, konya boya firmaları ve satıcıları,
 konya yağlı boya iç cephe boya dış cephe boya vernik cila kartonpiyer satıcıları ve firmaları,
 konya boya satış ve uygulama firmaları satıcıları ticareti, konya polisan boya bayileri,
 konya filli boya bayileri, konya marshall boya bayileri, konya dyo boya bayileri,
 konya fawori boya bayileri, konya toptan boya satıcıları,
 konya toptan ve perakende boya firmalari. iç ve dış cephe boya uygulama bayileri konya,
 konya iç ve dış cephe boya uygulama ve satış bayileri satıcıları. toptan boya satıcıları konya ,
konya,konya,Konya Boyacısı,konyada boya,konyada Isı Yalıtım,
 mantolama,alçı,kartonpiyer,konya yalıtımkonya boya,ısı yalıtım
 konya,konya,ısı yalıtım konya,konya,konya da boyacı,boya,badana,
ısı yalıtım,konya ısı yalıtım,konya yalıtım, konya mantolama, konya inşaat,
 inşaat malzemesi, konya boya uygulama, konya yapı malzemeleri,